fbpx

No operātora operātoram.

2009 gada septembris. Tumšie dūmi pieaug no saimniecībām netālu no Hankasalmi meža. Tuvāks skatiens atklāj, ka tas faktiski nav meža uguns, bet gan Tenho Koponen cērt kokus. Kniebējgalvas kas tika iegādātas agrāk tajā pašā gadā, atkal salūzt, un tagad Tenho pacietības mērs ir pilns. Jābūt labākam veidam, kā rūpēties par mežiem un izmantot motorzāģi šķiet nevisai pievilcīgs risinājums.

  1. gada jūnijs. TMK produktu saimei tika ieviesti divi jauni dalībnieki TMK 200 un TMK 400 kuri tika demonstrēti Elmia Wood izstādē Zviedrijā. Pamatojoties uz savu negativo pieredzi no 2009. gada ir audzis uzņēmums, kas ražo kniebējgalvas un to piederumus priekš mežizstrādes. Mazākie un lielākie modeļi ir izstrādāti, lai atbildētu augošam klientu pieprasījumam.

TMK Energiakoura Ltd produkti sākotnēji tika izstrādāti pašu lietošanai lai izvairīties no iepriekš minētām situācijām,  produktiem ir jābūt efektīviem, vienkārši lietojamiem un galvenokārt spēcīgiem un izturīgiem. Mēs esam pamanījuši, ka daudzi uzņēmēji un lauksaimnieki visā pasaulē ir novērtējuši šos argumentus. TMK ir audzis pēdējos gados no viena cilvēka hobija līdz starptautiski atzītai kompānijai, kuras produktus izmanto no Dienvidkorejas līdz ASV, no Norvēģijas līdz Jaunzēlandei. Efektīvāks darbs – Mazas uzturēšanas izmaksas. Izvēlies TMK.

“Es esmu uzņēmējs kas nodarbojas ar zemes apstrādi, no Centrālās Somijas. Man arī ir neliela saimniecība ar mežu. Parasti mežs netika kopts pietiekami labi. Kad man beidzot bija laiks doties uz mežu, tur vienmēr bija pārāk daudz sniega. Arī mani ekskavatori vienkārši stāvēja neizmantoti pagalmā. Es sāku domāt par šīs situācijas risinājumu. 2009. gada rudens beigās es sāku konstruēt giljotīna tipa koku šķēres savā darbnīcā. Tām vajadzēja būt vienkāršām, spēcīgām, efektīvām un konstrukcijai vajadzētu būt tādai, lai kniebējagalvas dēļ  netiktu nodarīts nevajadzīgs kaitējums kokiem, kurus nebija nepieciešams cirst nost. Pirmais kniebējgalvas prototips ieraudzija gaismu dienā, kad tā darbojās tikai pusstundu, pirms salūzt gabalos. Atpakaļ uz darbnīcu un pēc nedaudziem uzlabojumiem tika radīta kniebēgalva kura izrādījās pārsteidzoši efektīva meža izciršanāi ar ekskavatoru.

Pēc neilga laika, strādājot ar kniebējgalvu es nodomāju, ka varbūt kādam citam šis rīks varētu būt noderīgs. Es pasaucu savu tēvu Reijo lai vinš atbrauc pie manis uz mežu. Viņš jau atvaļināts inženieris nāca ar pildspalvu un papīru un uzzīmēja pirmās kniebējgalvas skices. Mans brālis Mika ir projektēšanas inženieris un viņš uzzīmēja tādus zīmējumus datorā, ko mūsdienu fabrika varēja saražot. Tātad 2010.gada pavasarī es braucu ar savu kniebējgalvu un rasējumiem uz Multia, Somijā. Multimek Oy kompānija piekrita saražot piecu kniebējgalvu testa sēriju. Mājas videoklipi Youtube vietnē ieguvuši cilvēku interesi par pieejamu un vienkāršu produktu. Ražošanas laikā ir veikti nelieli uzlabojumi, bet kniebējgalvas kodols joprojām ir oriģināls. Tagad mums ir saražoti vairāk nekā 1700 kniebējgalvas un klientu pozitīvās atsauksmes mudina mūs turpināt centienus!”

Hankasalmi, Finland 01.03.2019
Tenho Markus Koponen

 

Produkti tiek izgatavoti un ražoti Somijā no augstas kvalitātes materiāliem. TMK ir spēcīgs eksporta tīkls ar plašu izplatītāju bāzi Eiropā un Ziemeļamerikā. Jauni eksporta tīkli tiek bieži atrasti un atvērti. TMK ir viens no vadošajiem kniebējgalvu ražotājiem Somijā un uzņēmuma mērķis ir kļūt par vienu no pazīstamākajiem kniebējgalvu ražotājiem visā pasaulē. Jau daudzus gadus TMK ir pielikusi lielas pūles produktam un pateicoties TMK ir spējusi piedāvāt novatoriskus risinājumus kniebējgalvu tirgū. TMK apņemās kļūt par vienu no visnovatoriskākajiem kniebējgalvu ražotājiem arī nākotnē.

Back to top